Kto z nas nie marzy o tym, by zmienić swoje życie, uzdrowić relacje z bliskimi, odmienić stan swojej duszy? Kto nie chciałby stać się kimś lepszym, bardziej świadomym siebie i relacji zachodzących pomiędzy nami a światem, w którym żyjemy? Próbujemy, szukamy nowych sposobów i nic się nie zmienia?

To właśnie do tych wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek śnili o poprawie swego losu, którzy próbowali oczyścić swoje relacje – w domu, w pracy, w gronie rodzinnym i wśród znajomych, do wszystkich, którzy chcą żyć w harmonii z naturą, skierowana jest rewelacyjna książka Kena Page’a „Droga świadomego życia”.

Ken Page to jeden z najsłynniejszych współczesnych uzdrowicieli, który całym swoim życiem udowadnia, że empatia i altruizm są bezcennym darem, którym powinniśmy się dzielić. Oto odnoszący sukcesy młody biznesmen postanowił, że resztę swojego życia poświęci na poznawanie samego siebie, rozwój osobisty i pomoc bliźnim poprzez wykorzystywanie swoich sił duchowych. Wnikliwe studia zaowocowały stworzeniem autorskiej techniki umożliwiającej rozpoznanie energetycznych wzorców ciała fizycznego – Heart & Soul Healing™ czyli Uzdrawiania Serca i Ciała. Założone przez niego: Instytut Uzdrawiania Komórkowego i Szkoła The Third Eye of Horus Mystery pomogły już setkom tysięcy ludzi na całym świecie. Teraz nadszedł czas, by i polskim czytelnikom przybliżyć metodę i filozofię Kena Page’a.

Ken Page zaprasza nas do refleksji, przekonuje, że nader często żyjemy nie znając odpowiedzi na podstawowe pytania: „Dlaczego jestem tu na Ziemi” oraz „Kim jestem?”. Nie zastanawiamy się „Co dzieje się z naszą planetą?” czy „Dokąd zmierza nasz świat?” Jednak „Droga świadomego życia” to nie garść odpowiedzi na górnolotne pytania – Ken Page nie daje niczego na tacy, ale zaprasza do pracy nad sobą i poszukiwania odpowiedzi na te odwieczne niewiadome w sobie, we własnym wnętrzu. U podstaw tych poszukiwań tkwi głęboka wiara w to, że każdy z nas jest indywidualnym bytem obdarzonym nieograniczoną mocą i naszym zadaniem jest rozpoznać w sobie te nieskończone możliwości i nauczyć się je wykorzystywać z pożytkiem dla siebie i innych ludzi. Słowa uzdrowiciela brzmią niekiedy radykalnie i kontrowersyjnie, jak wtedy, gdy mówi nam, że trzeba przede wszystkim pokochać samego siebie. Tylko kochając siebie bezwarunkową, pełną miłością możemy naprawdę obdarzyć uczuciem drugą osobę i współodczuwać z całą otaczającą nas naturą.

Książka ta ma wiele wątków, jednak jeden z nich jest szczególnie interesujący.

Według Kena Page’a my – ludzie przełomu XX i XXI wieku żyjemy w czasach przemiany. Tempo naszego życia wciąż wzrasta, a koło historii obraca się coraz szybciej, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do naszych przodków, mamy możliwość śledzić na bieżąco wydarzenia z najdalszych zakątków świata. Wiemy, kiedy w Vanuatu trzęsie się ziemia, znamy notowania giełdy w Hongkongu, kibicujemy uczestnikom regat Sidney – Hobart. Teoretycznie te korespondencje i relacje nie mają bezpośredniego wpływu na nasze życie, kiedy siedzimy przed telewizorem popijając poobiednią herbatkę. Jednak autor „Drogi świadomego życia” przekonuje, że globalizacja i wzrastająca szybkość przekazu medialnego w niezauważalny sposób jednak na nas oddziałują. Przegryzając krakersy, sącząc kawę lub herbatę podczas głównego wydania telewizyjnego dziennika mimowolnie pochłaniamy wszystkie płynące za pośrednictwem telewizji emocje. Media w pogoni za świeżymi informacjami coraz bardziej podkręcają tempo naszej egzystencji. Skutek jest taki, że ciągle się spieszymy, myślimy o przeszłości lub przyszłości niedoceniając chwili teraźniejszej, nie ciesząc się teraźniejszością.

Człowiek ma około 60 tyś. myśli każdego dnia – 90 procent z nich dotyczy dnia wczorajszego! To niewiarygodne, jak bardzo nie doceniamy chwili obecnej. Na szczęście Ken Page pokazuje, jak uwolnić się od tego natłoku myśli i zacząć w pełni rozkoszować się obecną chwilą, każdą sekundą, zwłaszcza tą przeżywaną z ukochaną osobą. Co więcej, technika Kena Page’a sprawia, że czas przestaje istnieć, że naprawdę zatrzymujemy się w czasie! Horacy śpiewał „Carpe diem”, Goethe pisał: „Trwaj chwilo! Boś piękna!”, Ken Page powtarza za nimi to wezwanie, by cenić każdy przeżywany moment, bo „nic dwa razy się nie zdarza…”

Innym postulowanym przez Kena Page’a wielkim dobrem, o jakim często zapominamy, jest czystość energetyczna. Autor daje nam wszystkim praktyczne rady, jak ją odzyskać i zachować. Przekonuje, że troska o nią jest jednym z elementów higieny dnia powszedniego, ponieważ tylko człowiek oczyszczony energetycznie może być szczęśliwy i spełniony.

Ponadto, Ken Page pokazuje w „Drodze świadomego życia”, w jaki sposób możemy nawiązać kontakt ze swoją Wyższą Jaźnią, wyjaśnia, dlaczego warto odnowić w sobie tę więź i jak ją pielęgnować.

Drogi czytelniku, w którego ręce oddajemy „Drogę…” Czytaj ją z uwagą i przyjemnością, a gdy następnym razem usłyszysz odwieczne pytanie: „Quo vadis?” odpowiesz sobie: „Podążam drogą świadomego życia!”

Barbara Ludwiczak